معرفی ۲۰ کارگزار اول و آخر بورس / سهم ۱۳.۶ هزار میلیاردی ۱۰ شرکت برتر

در پایان هشتمین ماه از سال بیش از ۱۰۴.۶ هزار میلیارد تومان در بورس تهران معامله شد و ۱۰ کارگزار برتر با انجام حدود ۴۳.۲ درصد از کل معاملات، ۱۳.۶ هزار میلیارد تومان را به تنهایی جابجا کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پایان هشتمین ماه از سال، بورس تهران ۱۶۰ روز را سپری کرد و طی آن افزون بر ۳۴٫۵ میلیارد سهم به ارزش بالغ بر ۱۰۴٫۶ هزار میلیارد تومان توسط شرکت های کارگزاری دست به دست شد.

این آمار درحالی است که در مهر ماه با ۲۲ روز فعالیت، ۹٫۱۶ میلیارد سهم به ارزش ۳۱ هزار میلیارد تومان معامله شده بود که در مقایسه با معاملات آبان ماه (۴٫۶ میلیارد سهم به ارزش ۱۵٫۸ هزار میلیارد تومان در ۲۰ روز فعالیت) حکایت از کاهش ۵۰ درصدی معاملات دارد.

در این حجم از معاملات شرکت های بورسی، ۱۰ کارگزار با سهم ۴۳٫۲ درصدی بیش از ۱۳٫۶ هزار میلیارد تومان را به نام خود کرده اند تا ۲٫۲ هزار میلیارد تومان دیگر نصیب ۹۶ کارگزار دیگر شود.

کارگزاری مفید در صدر این گروه با تکیه بر مشتریان خرد و کلان و رویه معاملات آنلاین،سهم ۹٫۶۵ درصدی معاملات آبان را به خود اختصاص داد.

کارگزاری صباتامین وابسته به سازمان تامین اجتماعی نیز با سهم ۶٫۷۴ درصدی در رتبه دوم ایستاد. کارگزاری های آگاه، خبرگان سهام و بانک مسکن به ترتیب با سهم ۴٫۴۶،۴٫۵۹ و ۴٫۲۴ درصدی در رده های سوم،چهارم و پنجم ایستادند.

در رده های بعدی هم کارگزاری های بانک رفاه کارگران، حافظ، بانک پاسارگاد، فارابی و بانک شهر با انجام ۲٫۹۲، ۲٫۶۳، ۲٫۳۷، ۲٫۶۱ و ۲٫۶۱ درصدی معاملات بورس در آبان ماه قرار گرفتند تا به این ترتیب، از پله های ششم تا دهم در اختیار سه شرکت کارگزاری وابسته به بانک باشد.

درانتهای این جدول ۱۰۶ شرکتی هم ۱۰ کارگزاری پارس نمودگر، شاخص سهام، ارزش آفرین الوند، نماد شاهدان، آبتین استاک، سهم یار، دنیای نوین، امید سهم، جهان سهم و فولاد مبنا با سهم صفر تا ۰٫۰۶ درصدی، ایستاده اند.
بورس پرس

تاریخ :۱۳۹۷/۰۹/۱۱

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در تلگرام

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *