معرفی ۲۰ کارگزار اول و آخر بورس / سهم ۱۳.۶ هزار میلیاردی ۱۰ شرکت برتر

در پایان هشتمین ماه از سال بیش از ۱۰۴.۶ هزار میلیارد تومان در بورس تهران معامله شد و ۱۰ کارگزار برتر با انجام حدود ۴۳.۲ درصد از کل معاملات، ۱۳.۶ هزار میلیارد تومان را به تنهایی جابجا کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پایان هشتمین ماه از سال، بورس تهران ۱۶۰ روز را سپری کرد و طی آن افزون بر ۳۴٫۵ میلیارد سهم به ارزش بالغ بر ۱۰۴٫۶ هزار میلیارد تومان توسط شرکت های کارگزاری دست به دست شد.

این آمار درحالی است که در مهر ماه با ۲۲ روز فعالیت، ۹٫۱۶ میلیارد سهم به ارزش ۳۱ هزار میلیارد تومان معامله شده بود که در مقایسه با معاملات آبان ماه (۴٫۶ میلیارد سهم به ارزش ۱۵٫۸ هزار میلیارد تومان در ۲۰ روز فعالیت) حکایت از کاهش ۵۰ درصدی معاملات دارد.

در این حجم از معاملات شرکت های بورسی، ۱۰ کارگزار با سهم ۴۳٫۲ درصدی بیش از ۱۳٫۶ هزار میلیارد تومان را به نام خود کرده اند تا ۲٫۲ هزار میلیارد تومان دیگر نصیب ۹۶ کارگزار دیگر شود.

کارگزاری مفید در صدر این گروه با تکیه بر مشتریان خرد و کلان و رویه معاملات آنلاین،سهم ۹٫۶۵ درصدی معاملات آبان را به خود اختصاص داد.

کارگزاری صباتامین وابسته به سازمان تامین اجتماعی نیز با سهم ۶٫۷۴ درصدی در رتبه دوم ایستاد. کارگزاری های آگاه، خبرگان سهام و بانک مسکن به ترتیب با سهم ۴٫۴۶،۴٫۵۹ و ۴٫۲۴ درصدی در رده های سوم،چهارم و پنجم ایستادند.

در رده های بعدی هم کارگزاری های بانک رفاه کارگران، حافظ، بانک پاسارگاد، فارابی و بانک شهر با انجام ۲٫۹۲، ۲٫۶۳، ۲٫۳۷، ۲٫۶۱ و ۲٫۶۱ درصدی معاملات بورس در آبان ماه قرار گرفتند تا به این ترتیب، از پله های ششم تا دهم در اختیار سه شرکت کارگزاری وابسته به بانک باشد.

درانتهای این جدول ۱۰۶ شرکتی هم ۱۰ کارگزاری پارس نمودگر، شاخص سهام، ارزش آفرین الوند، نماد شاهدان، آبتین استاک، سهم یار، دنیای نوین، امید سهم، جهان سهم و فولاد مبنا با سهم صفر تا ۰٫۰۶ درصدی، ایستاده اند.
بورس پرس

تاریخ :۱۳۹۷/۰۹/۱۱

#کارگزاری #معاملات #کارگزار_برتر

تحلیل شرکت های بورس اوراق بهادار را در گزارش بازار بخوانید.
کانال تلگرام: https://t.me/farabibourse
ما را در آپارات دنبال کنید: http://www.aparat.com/kargozari.org
خرید و فروش آنلاین سکه و طلا : https://kargozari.org/2018/05/25/gold

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *