شير پاستوريزه پگاه گلپايگان (غگلپا)

#غگلپا

شرکت شير پاستوريزه پگاه گلپايگان با سرمایه اسمی ۱۲۰میلیارد ريالی از بهمن ۱۳۹۵ مهمان بازار دوم فرابورس است.

بر اساس ترازنامه ۹ ماهه ۵۶۷میلیارد ريال دارایی جاری، ۳۷۸میلیارد ريال بدهی جاری دیده می شود.

بخش مهم دارایی های جاری را دریافتنی تجاری به ارزش ۳۸۳میلیارد ريال تشکیل داده که نشان می دهد دوره وصول مطالبات حدودا ۹۰ روز است.

این شرکت بدهی بانکی ندارد و ازین حیث در موقعیت کم ریسکی قرار گرفته است.

در سال مالی ۹۵ غگلپا توانست ۱۴۹۸میلیارد ريال فروش با حاشیه سود ناخالص ۲۲درصدی کسب کند. با توجه به اینکه صنعت لبنی پخش مویرگی دارد هزینه عمومی – اداری با اهمیت است و در سال ۹۵ این هزینه معادل ۱۰۱میلیارد ريال بوده است.

نهایتا سود خالص کسب شده پس از مالیات ۱۷۲ میلیارد ريال معادل ۱۴۳۸ ريال eps است.

در سال ۹۶ پیشبینی اولیه کسب ۱۶۴۴میلیارد ريال فروش، حاشیه سود ناخالص ۲۱درصد و سود خالص ۱۹۴میلیارد ريال معادل ۱۶۱۸ ريال eps بوده است.

در سه ماه نخست:

۳۹۱میلیارد ريال فروش (۴درصد کاهش نسبت به مدت مشابه) – ۵۴ میلیارد ريال سود عملیاتی (بی تغییر نسبت به مدت مشابه) – ۴۴٫۳میلیارد ريال سود خالص معادل eps 370 ريال ( ۱۶درصد افزایش نسبت به مدت مشابه )

در شش ماه نخست:

۷۹۴ میلیارد ريال فروش (۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه) – ۱۲۰ میلیارد ريال سود عملیاتی (کاهش ۸دردص نسبت به مدت مشابه) – ۱۰۰ میلیارد ريال سود خالص معادل eps 835 ريال ( ۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه )

در نه ماه نخست:

۱۲۲۸ میلیارد ريال فروش (۱۰درصد افزایش نسبت به مدت مشابه) – ۱۷۲ میلیارد ريال سود عملیاتی (کاهش ۶ درصد نسبت به مدت مشابه) – ۱۳۹ میلیارد ريال سود خالص معادل eps 1161 ريال ( ۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه )

در ۱۲ ماهه = ۱۶۲۳ میلیارد ريال فروش محقق شده که ۱درصد کمتر از پیشبینی های شرکت است. حاشیه سود در ۶ ماه نخست از بودجه جلوتر بود اما در پاییز که نرخ شیر خام به شدت رشد کرد، حاشیه سود به سمت ۲۰درصد کاهش یافت. همچنین انتظار می رود ۱۱۰میلیارد ريال هزینه اداری و ۱۵میلیارد ريال سایر درآمدها محقق شده باشد.

در چنین فضایی میتوان گفت سود محقق شده هر سهم رقمی نزدیک به ۱۵۰۰ ريال است که نسبت به بودجه اندکی کمتر است اما اگر فرض کنیم سود محقق شده در ۱۲ ماهه رقم ۱۶۵۰ريال باشد این بدان معناست که شرکت توانسته نرخ فروش را متناسب افزایش هزینه بالا ببرد.

نرخ پنیر که ۶۹درصد سبد محصولات شرکت است نسبت به بودجه رشد کرده اما ازان جهت که محصولات همگن نیست نمی توانیم با اطمینان بگوییم این افزایش در گزارش ها ناشی از رشد واقعی نرخ فروش است بنابراین سود محقق شده با احتمال فراوانی در محدوده ۱۵۰ تومان محقق شده اما اگر سود محقق شده ۱۶۵ تومان باشد به این معناست که سود سال ۹۷ هم نسبت به ۹۶ صعودی باقی می ماند و این آهنگ رشد سود در فضایی که P.e این سهم به ۷ واحد کاهش یافته و قیمت سهم از ۱۴۰۰ تومان تیر ماه به ۱۰۵۰ تومان طی ۹ ماه کاهش یافته، لذا موقعیت سهم برای بهبود معاملات مهیا می شود.

سهم مناسبی جهت تحلیل جامع محسوب می شود.
ولید هلالات

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۰

دریافت کد بورسی آنلاین

افتتاح حساب آتی سکه

راهنمای دریافت کد بورسی

کانال ما در کارگزاری فارابی

…………………………………………………………………………………
برای ثبت نام در کارگزاری فارابی و یا دریافت کد بورسی می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید و از خدمات منحصر به فرد کارگزاری فارابی و پیشرفته ترین پنل معاملاتی کشور استفاده نمایید.

دریافت کد بورسی

کد بورسی چیست؟

کد بورسی شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس است که با داشتن آن می‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام و یا اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن خرید و فروش نمایید. کد بورسی همانند شماره ملی منحصربه فرد است. پس از داشتن کد بورسی می توانید از طریق یک (یا چند کارگزاری) به خرید و فروش سهام (و یا اوراق اسناد خزانه اسلامی و یا تسهیلات مسکن) بپردازید.

حتی اگر از چند کارگزاری خرید و فروش آنلاین سهام انجام دهید، کد بورسی شما یکسان خواهد بود. (زیرا پس از تکمیل مراحل اولیه، درخواست شما در سازمان بورس انجام می‌شود.) بعد از داشتن کد بورسی لازم است رمز خرید و فروش آنلاین سهام دریافت کنید و معاملات خود را آغاز کنید. اکنون در چند دقیقه می‌توانید همزمان برای دریافت کد بورسی و خرید آنلاین سهام اقدام کنید. با این روش می‌توایند به صورت آنلاین و رایگان کد بورسی دریافت کنید.

پیمانکاران دولت لازم است برای دریافت مطالبات خود یک مرتبه کد بورسی اخذ نمایند. جهت دریافت کد بورسی برای خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی ( اخزا ، سخا )روی لینک پایین صفحه کلیک کنید .

کارمزد فروش اسناد خزانه اسلامی چقدر است؟

هنگام فروش اسناد خزانه اسلامی، طبق قوانین سازمان بورس، به صورت خودکار مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر می‌شود. این کارمزد دو بخش است شامل ۰٫۰۰۰۶۳ کارمزد کارگزار و ۰٫۰۰۰۱۴۴ کارمزد شرکت فرابورس، که جمعا ۰٫۰۰۰۷۷۴ می‌باشد. (یعنی بابت فروش ۱۰۰ میلیون تومان اسناد خزانه، ۷۷ هزار و ۴۰۰ تومان کارمزد از شما کسر می‌شود.)
…………………………………………………………………………..
درباره شرکت کارگزاری فارابی:
شرکت کارگزاری فارابی، کارگزار رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و انرژی از سال ۱۳۷۲ فعالیت عملیاتی خود را در بازار سرمایه آغاز نمود.
این شرکت با هدف ارائه خدمات نوین و جهان تراز به مشتریان، همواره توسعه کمی و کیفی فعالیت هایش را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
در این راستا با هدف توسعه کمی فعالیت ها تعداد ۲۷ شعبه و تالار اخصاصی معاملات توسط این کارگزاری در سراسر کشور راه اندازی گردید.
همچنین این شرکت با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات خود، طرح ریزی و توسعه خدمات نوینی را در دستور کار خود قرار داده است که از جمله آنها میتوان به طراحی و معرفی سامانه معاملات آنلاین فارابیکسو اشاره نمود که با توجه به وضعیت پلت فرم های معاملاتی موجود، در نوع خود محصول منحصر به فردی در بازار ایران محسوب میشود.
این شرکت در حال حاضر با تمرکز بر دو عنصر « نوآوری مبتنی بر فن آوری » و « کیفیت مشتری محور » به عنوان مزیت های رقابتی اصلی خود برآنست تا جایگاه خود را به عنوان نخستین کارگزاری جهان تراز در ایران بیش از پیش تثبیت نماید.

شير پاستوريزه پگاه گلپايگان (غگلپا) شير پاستوريزه پگاه گلپايگان (غگلپا) شير پاستوريزه پگاه گلپايگان (غگلپا) شير پاستوريزه پگاه گلپايگان (غگلپا) شير پاستوريزه پگاه گلپايگان (غگلپا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *